ایده جدید شرکت تسکو برای کاهش اتلاف مواد غذایی با حذف تاریخ انقضا محصولات خوراکی
    
تعداد بازدید: 3808
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1397/7/25

 شرکت تسکو تاریخ مصرف محصولات خود را بر می دارد،

مصرف كنندگان :  این کار به كاهش اتلاف مواد غذایی كمك می كند.

 

تسکو TESCO به عنوان اولین شرکت پیشگام ، ارزش مواد غذایی را که در بریتانیا درحین فرآیند توضیع در تمامی شعب فروشگاهی  از بین رفته بود را برای اولین بار منتشر کرد. بر همین اساس بزرگترین خرده فروش بریتانیا،  قرار است تاریخ مصرف محصولات میوه و سبزیجات خود را از روی بیش از یکصد محصول حذف نماید.مشتریان این شرکت معتقدند که اینکار به کاهش اتلاف  مواد غذایی کمک می کند . تحقیقات تازه انجام شده نشان می دهد که 69 درصد از مشتریان معتقدند حذف تاریخ  انقضا از روی محصولات تازه ایده  خوبی است. 53  درصد از خریداران در همان نظرسنجی گفتند که معتقدند با حذف تاریخ  انقضای محصول کار مهمی انجام می شود که  فروش محصولات سالم را به مدت طولانی تر ممکن می سازد.
در گام اول  ، عبارت "بهترین تاریخ مصرف" برای 116 محصول شامل سیب،  پرتقال ، کلم و مارچوبه  حذف می شود.  این بخشی از تعهد تسکو برای کاهش اتلاف  مواد غذایی است که در جهت اهدافش برای پیشگیری از دور ریختن مواد غذایی خوراکی کاملا سالم و دیدگاه " از مزرعه تا خانه  " می باشد. رییس کارگروه کاهش اتلاف مواد غذایی تسکو در زمینه کاهش دور ریزش مواد غذایی می گوید: "حذف تاریخ مصرف،  روش آسان ما برای کاهش اتلاف مواد غذایی در منزل و نیز کمک به اقتصاد خانواده است.در ادامه مقرر گردیده است تا مارک های تجاری معتبر  تامین کننده  از جمله  کوکاکولا ،  مارس ، جنرال میلز و  یونیلور  نیز در طی 12 ماه آینده به این پروژه بپیوندند .

گروه آی میکس در راستای حمایت از این ایده در کشور ایران ، نظرات ارزشمند شما را انعکاس خواهد داد.

 

 

از   10   رای
3.78


نظرات

shirane بهرامي 25/7/1397
با تشكر از خبرهاي خوبي كه هر روز منتشر مي كنيد، ما در كارخانه از مواد نگهدارنده ارگانيك شما در نگهداري گوشت چرخ شده استفاده كرديم و برگشتي محصولمان كاهش يافته است.
shirane آرش نکونام     28/7/1397
من مدام خبرهاتون دنبال میکنم مطالب خوب و مفیدی دارین در صنعت غذایی در راستای این مطلب ، ایده جالبی هست البته اگر واقعا توی ایران ایده و نوآوری های جدید رو به کار ببرن
shirane مریم حجاری     29/7/1397
در رابطه با این خبر ، کارخیلی خوبی هست توی ایران اگه واقعا کسی این کار رو پی گیری کنه و ادامه بده چون واقعا مواد غذایی مصرف بالایی دارد و همانطور که مصرف می شود به همان میزان و شاید بیشتر اسراف می شود.
shirane مودتیان 1/8/1397
چگونه می توانم اطلاعات محصول نگهدارنده طبیعی شما را در زمینه نگهداری گوشت چرخ شده داشته باشم ؟
 Manager        26/8/1397
سلام،لطفا جهت دریافت اطلاعات مورد نظر با کارشناسان شرکت آی میکس تماس حاصل فرمایید.
shirane جهانبخش مروج 21/8/1397
آیا این فقط در مورد محصولات میوه و سبزیجات تازه صدق می کنه یا خیر؟
 Manager        26/8/1397
سلام،شرکت تسکو ایده خود را برای اولین با میوه وسبزیجات آغاز کرده ولی طی 12 ماه آینده قرار است شرکت های تجاری معتبر تامین کننده از جمله کوکاکولا ، مارس و... به این پروژه بپیوندند .پس طبیعتا همه گیر شدن این موضوع در آینده نزدیک قطعی است.
imix imix