• En
  • Fa
محققان دریافتند پروتئین کلزا بازآفرینی شده در ارزش تغذیه ای گیاهی با سویا مطابقت دارد
    
تعداد بازدید: 158
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1399/7/22
طبق گفته دانشمندان علوم تغذیه در (MLU (VMartin Luther University Halle-Wittenberg، مصرف پروتئین کلزا به اندازه پروتئین سویا دارای اثرات مفیدی بر سوخت و ساز بدن انسان است. درمقایسه با متابولیسم گلوکز، انواع پروتئین احساس سیری بهتری را باعث می شوند. مزیت دیگر استفاده از این پروتئین، این است که از محصولات جانبی فرایند استخراج روغن کلزا تولید می گردد.  

شرح خبر

پروفسور Stangl  عنوان می کند که پروتئین کلزا حاوی آمینو اسیدهای اساسی است که نمی توانند در بدن سنتز شوند. سویا به طور کلی بهترین منبع پروتئین گیاهی در نظر گرفته می شود زیرا حاوی ترکیبات اسیدهای آمینه های مفید است. دانه کلزا حاوی مواد phytochemicals- ترکیبات شیمیایی تولید شده توسط گیاهان است که ممکن است اثرات مفیدی بر سلامتی داشته باشد و تا كنون فقط چند داده در مورد تأثیر مصرف پروتئین كلزا در انسان در دسترس قرار گرفته است.

قدرت پروتئین بازیابی شده

سایر مزایای کلزا این است که در حال حاضر در اروپا کشت می شود و محصولات جانبی غنی از پروتئین تولید روغن کلزا می تواند به عنوان مواد اولیه محصولات غذایی جدید استفاده شود. این محصولات فرعی در حال حاضر تنها برای خوراک دام استفاده می شود.

ضایعات کلزای بازآفرینی شده محصول برجسته فناوری است که توسط NapiFeryn BioTech توسعه و ثبت شده است، که امسال در جلسه Future Food-Tech مورد توجه قرار گرفت.

در این میان، روغن کلزا که با محتوای بالای اسیدهای چرب امگا 3 شناخته شده است، یکی از مواد تشکیل دهنده محصول جدید گیاهی Nestlé است که از بافت پوسته پوسته و عطر و طعم غنی ماهی تن، با نام تجاری "Vuma" بر گرفته شده است.

عملکرد قابل قیاس با سویا

در تحقیقی با حضور 20 شرکت کننده، این تیم تأثیر پروتئین های کلزا و سویا بلعیده شده بر روی متابولیسم انسان را بررسی کردند. استنگل می گوید: "با استفاده از این طرح مطالعه، ما توانستیم پاسخ متابولیك حاد هر یك از شركت كنندگان در مطالعه را به درمان های غذایی ارزیابی كنیم."

این مطالعه نشان داد که پروتئین کلزا اثرات قابل مقایسه ای نسبت به پروتئین سویا بر پارامترهای متابولیک و عوامل خطر قلبی عروقی ایجاد می کند. کلزا حتی پاسخ انسولین کمی مفید تر در بدن ایجاد کرد. یکی دیگر از مزایای آن این بود که افراد بعد از خوردن پروتئین کلزا، احساس سیری بیشتری داشتند. تنها عیب آن را طعم شبیه به خردل کلزا عنوان می کند که در سویا نیست، بنابراین کلزا برای تولید غذاهای شور نسبت به غذاهای شیرین مناسب تر است.

جهت مطالعه اخبار بروز صنایع غذایی با آی میکس همراه باشید.

 

از   4   رای
4

نظرات


نظرات

imix imix