بازیابی ضایعات به مواد اولیه غذایی، شکاف مواد غذایی را برطرف می‌کند
    
تعداد بازدید: 158
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1399/7/27
طبق گزارش « Oakland Innovation» با افزایش جمعیت جهان، بازیابی و احیای ضایعات غذا به مواد اولیه یا محصولات غذایی برای مصرف انسان را می‌توان به استاندارد تبدیل کرد. در شرایط آب‌وهوایی کنونی، خطر «شکاف غذایی» جهانی به‌شدت افزایش یافته است.

شرح خبر 

فرصت‌های جدید پیشِ‌رو

به‌صورت سنتی، چالش‌ها و هزینه‌های فناورانه در بسیاری از مواقع، مانع بازیابی ضایعات غذایی است. به نظر Oakland Innovation، سازمان‌ها با زیرشاخه‌های مختلف یا مجموعه مهارت‌های گوناگون و تجمیع تخصص و منابع خود، به‌احتمال‌ زیاد عملکرد بهتری خواهند داشت. ارائة محصول بازیابی‌شده به مهارت‌های تخصصی و توانایی‌های فنی نیاز دارد و همچنین، عوامل متعددی برای ایجاد تعادل با یک ماده غذایی ضایعاتی بازیابی‌شده وجود دارد. برای ادامة روند تولید پایدار باید توجه داشت که بازیابی ضایعات به‌جز داشتن توجیه اقتصادی، در مقایسه با راه‌های دیگر بازیابی، کاربرد بیشتری داشته باشد؛ مانند مقایسة استفاده از ضایعات برای خوراک دام یا استفاده از آن برای تولید بیوگاز، همین‌طور باید از نظر اقتصادی رو به رشد باشد و طبیعتاً محصول نهایی از قوانین ایمنی مواد غذایی پیروی کند و از لحاظ ظاهر، طعم و بو توجه مصرف‌کنندگان را جلب نماید.

مثال‌هایی از بازیابی ضایعات مواد غذایی

۱. شرکت استارتاپ انگلیسی « Renewal Mill» در تولید «اوکارای جو دوسر» تخصص دارد که درواقع آرد مغذی تولیدشده از باقی‌ماندة خمیر جو دوسر هنگام تولید شیر جو دوسر است.

۲. در ماه اوت محققان دریافتند افزودن پوست بادام‌زمینی به شیرکاکائو باعث افزایش خواص آنتی‌اکسیدانی آن می‌شود.

۳. در ماه مارس گزارش شد می‌توان از مواد زائد نان که دورریز محسوب می‌شود، به‌عنوان واسطه‌ای برای پرورش مواد اولیة تولید میکروب در صنایع غذایی استفاده کرد.

۴. در مطالعه‌ای در دانشگاه « Bari Aldo Moro» ایتالیا مشخص شد که استفادة مجدد از خمیر دورریز نان، میکروارگانیسم‌های موردنیاز ایجاد تخمیر در صنایع غذایی مانند نانوایی‌ها، لبنیات و شراب‌سازی را تغذیه می‌کند.

۵. طبق گزارش سال گذشته، قرار شد « McDonald» با همکاری شرکت « Ford Motor »، با استفاده از ضایعات تفاله‌های قهوه، قطعات خودروی جدیدی را تولید کنند.

۶. شرکت کانادایی « Wize Monkey » کسب‌وکارش را با بازیابی ضایعات هرس گیاه قهوة «عربیکا» برای تولید محصولی شبیه چای سیاه با کافئین سبک گسترش داد که منجر به ایجاد شغل در فصل‌هایی غیر از فصل برداشت قهوه شد. این ابداع، درآمد پایداری را برای جوامع کشاورزی نیکاراگوئه ایجاد می‌کند که 100 درصد مواد از آنجا تأمین می‌شود.

جهت مطالعه اخبار بروز صنایع غذایی با آی میکس همراه باشید.

 

 

از   2   رای
5

نظرات

shirane مرتضی پاینده 27/7/1399
از خبرهای خوب شما که حاوی اطلاعات مفید برای مصرف کنندگان است ، متشکرم.
 Manager        29/7/1399
بسیار مچکرم هدف ما رساندن دانش و تکنولوزی روز دنیا در صنایع غذایی به تولیدکنندگان داخل کشور می باشد.

نظرات

shirane مرتضی پاینده 27/7/1399
از خبرهای خوب شما که حاوی اطلاعات مفید برای مصرف کنندگان است ، متشکرم.
 Manager        29/7/1399
بسیار مچکرم هدف ما رساندن دانش و تکنولوزی روز دنیا در صنایع غذایی به تولیدکنندگان داخل کشور می باشد.
imix imix