Kellogg’s جعبه‌های Coco Pops طراحی شده برای نابینایان را آزمایش می‌کند
    
تعداد بازدید: 1255
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
تاریخ درج خبر : 1399/8/12
Kellogg’s  به صورت آزمایشی جعبه‌های Coco Pops حاوی طراحی فناورانه برای شناسایی و خواندن اطلاعات درج شده روی بسته بندی و اطلاعات مواد حساسیت‌زا برای افراد نابینا را تست می‌کند.

شرح خبر

جعبه‌ های جدید، که با همکاری موسسه ملی نابینایان سلطنتی (RNIB) ایجاد شده است که به تلفن هوشمند اجازه می‌دهد تا کد روی بسته را تشخیص داده و به کاربر هشدار دهد، بنابراین آن‌ها می‌توانند انتخاب نمایند که کدام اطلاعات مربوط به مواد تشکیل دهنده، مواد آلرژی‌زا و بازیافت را با صدای بلند برای ایشان بخواند. این آزمایش، که با توجه به روز جهانی بینایی تقریبا در 60 فروشگاه تعاونی در سراسر انگلیس در حال انجام است. پس از تحقیقات انجام شده توسط RNIB شروع شد که نشان داد از هر ده نابینا و کم بینا نه نفر احساس می‌کنند که خواندن اطلاعات روی بسته بندی مواد غذایی دشوار یا غیرممکن است.

این فناوری که با نام NaviLens شناخته می‌شود، تلفن‌های هوشمند را قادر می‌سازد تا کد را از سه متر فاصله در راستای جعبه تشخیص دهند و نیازی به شناسایی موقعیت دقیق محل کد ندارد. NaviLens در حال حاضر در سیستم‌های حمل و نقل شهر بارسلون، مادرید و مورسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به شهروندان کم بینا کمک کند تا راحت‌تر در محیط اطراف حرکت کنند. این آزمایش اولین باری است که توسط NaviLens در بسته بندی مواد غذایی استفاده شده است و همچنین اولین باری است که در انگلیس معرفی شده است.

جعبه‌های تولید شده به تعداد محدود نیز با خط بریل حکاکی شده‌اند، و همچنین اطلاعات روی بسته بندی با اندازه قلم بزرگ‌تر نوشته شده است.

کریس سیلکاک، مدیر عامل Kellogg’s، گفت: اگر این آزمایش موفقیت آمیز باشد، امیدواریم جعبه‌های بیشتری برای دسترسی خریداران کم بینا تولید شود. مارک پاول از اعضای RNIB افزود: این آزمایش با استفاده از فناوری NaviLens توسط Kellogg’s به افراد کم بینا یا نابینا امکان می‌دهد یک محصول را در قفسه پیدا کنند و به تمام اطلاعات مربوط به آن و برای اولین بار به طور کاملاً مستقل، دسترسی پیدا کنند.

لینک خبر:

https://www.foodbev.com/news/kelloggs-trials-coco-pops-boxes-designed-for-the-blind

 

آرشیو اخبار

 

از   3   رای
5

نظرات


نظرات

imix imix