مقالات و اخبار صنایع غذایی

Chipotle اولین رستوران دیجیتالی

رستوران دیجیتالی-2023

رستوران زنجیره‌ای Chipotle Mexican Grill، بخش آشپزخانه دیجیتال (Chipotle Digital Kitchen) را راه اندازی کرده است. نوع جدیدی از فروشگاه است که براساس تجارت دیجیتال عمل می‌کند.

این مجموعه فروشگاهی در 14 نوامبر اولین فروشگاه دیجیتال خود را در هایلند، نیویورک افتتاح خواهد کرد. این رستوران فاقد سالن غذاخوری یا سرویس مستقیم به مشتری است و میهمانان از طریق وب سایت رستوران، نرم افزار تلفن همراه و یا یک سیستم دلیوری سفارش می‌دهند. سفارشات در لابی طراحی شده با صداها، بوها و نمای آشپزخانه یک رستوران سنتی Chipotle، با ورودی و لابی جداگانه برای سفارشات غذا، تهیه می‌شوند.

رستوران دیجیتالی

کرت گارنر، مدیر ارشد فناوریChipotle ، گفت: آشپزخانه دیجیتال از ویژگی‌های ابتکاری پیروی می‌کند که مکمل تجارت دیجیتال رو به رشد حال حاضر است که یک تجربه راحت و بدون دردسر را برای مهمانان ما ایجاد می‌کند. با سه برابر شدن فروش دیجیتال با گذشت هر سال، مصرف کنندگان بیش از هر زمان دیگری خواستار دسترسی دیجیتال هستند، بنابراین ما دائما در حال بررسی روش‌های جدید برای افزایش تجربه برای مهمانان خود هستیم.

فروش دیجیتال در Chipotle در سه ماهه سوم منتهی به 30 سپتامبر 202.5٪ افزایش داشت که تقریبا نیمی از فروش را تشکیل می‌دهد. این شرکت ادعا می‌کند، ایده جدید آشپزخانه دیجیتال به Chipotle اجازه می‌دهد، وارد مناطق شهری بیشتری شود که محدودیت فضایی برای راه اندازی رستوران‌های بزرگ را دارند و انعطاف پذیری بیشتری برای انتخاب مکان‌های آینده فراهم می‌کند.

 Chipotle سال گذشته گفت که چندین طرح فروشگاه دیجیتال را مورد بررسی قرار خواهد داد. نمونه‌های اولیه شامل پنجره‌های متحرک برای ثبت سفارشات دیجیتال و قفسه‌های تحویل غذا در نزدیکی درب ورودی است. این شرکت همچنین در حال افزایش روند عرضه Chipotlane و اخیراً صدمین شعبه تحویل غذا با ماشین خود را تاسیس کرده است.

با شروع ویروس کرونا، سایر رستوران‌های زنجیرهای نیز در حال تغییر به فرمت دیجیتالی هستند. به عنوان مثال استارباکس از برنامه‌های خود برای راه اندازی مکان‌های بیشتر برای سفارشات موبایل در سال آینده خبر داد. همچنین شرکت بین المللیBrinker، در بخش رستوران مجازی Chili، محصول جدید بال مرغ به نام It’s Just Wings را در تمام بازارهای خود در سراسر ایالات متحده راه اندازی کرد. این رستوران مجازی منحصراً از طریق مشارکت با DoorDash فعالیت می‌کند و انتظار می‌رود در سال اول به فروش 150 میلیون دلار برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *